englishdeutsch

Dyspersja w automatach do gier

Osoba, która marzy nie tylko o grze, ale i o wygranej, nie może sobie pozwolić na przeoczenie ważnych szczegółów bez zapoznania się z automatami do gry. Dlatego dziś zajmiemy się taką cechą automatów do gry, jak wariancja. Na początek należy wyraźnie oddzielić to pojęcie od procentu wypłaty, aby nie wprowadzać ich w błąd. Procent wypłat, na przykład, odnosi się do procentu zakładów, które są opłacane, podczas gdy wariancja odzwierciedla poziom ryzyka związanego z grą na slocie.

Co to jest rozproszenie w kasynach online?

Tradycyjnie eksperci dzielą automaty do gry na trzy rodzaje: o niskiej, średniej i wysokiej wariancji. Pierwsza grupa nie ma wysokiego współczynnika wypłat, ale cieszy się częstotliwością występowania wygrywających kombinacji. Ostatnia grupa - to marzenie dla wszystkich, bo wysokość wypłat jest po prostu nie do przeskoczenia. Ale grupa środkowa stanowi zdecydowaną większość automatów do gry na rynku hazardowym.

Wśród twórców automatów do gry i właścicieli kasyn nie ma zwyczaju mówienia o wariancji. Poza tym, że doświadczony gracz nie będzie niczego ukrywał i pomoże określić poziom charakterystyki, będzie miał tabelę wypłat. Uważa się, że dyspersja jest najwygodniejszym i najbardziej poprawnym sposobem określenia maksymalnego stosunku, płatnej kombinacji rzadkich symboli. Ale żeby być uczciwym, niektóre zasoby specjalnie dzielą automaty do gry według współczynnika wypłaty. Oczywiście jest to bardzo uproszczone podejście i na pewno nie da się osiągnąć takiego rezultatu.

Dzisiaj, darmowe automaty do gry w casino online pozwalają określić wariancję maszyny bez ponoszenia strat finansowych, aby podjąć ostateczną decyzję: czy warto wydać pieniądze na tę grę. Takie proste testy pozwolą na uzyskanie jak najbliższej odpowiedzi na pytanie o wariancję systemu.

Ustalenie dodatkowych czynników, poza współczynnikiem wypłaty, pozwoli na dokładne scharakteryzowanie tego czy innego automatu do gry. Na przykład, analizując sloty z pięcioma bębnami, warto zwrócić uwagę na różnicę w szansach na wygraną w przypadku kombinacji trzech, czterech lub pięciu unikalnych symboli. Jeśli pomiędzy wypłatami za różne kombinacje występują znaczne różnice, prawdopodobnie automat ma wysoką wariancję. Jeśli jest odwrotnie, mamy do czynienia ze szczeliną o niskiej dyspersji.

Oczywiście, takie metody dają jedynie wskazówkę na temat rzeczywistej sytuacji, a nie całą prawdę. Wiarygodnym źródłem informacji w tym przypadku jest instrukcja technicznej obsługi gniazda.

5bf1a400cfc5667d4887e4d9feec0452